O firmie

Firma ALEX funkcjonuje na ogólnopolskim rynku od 1996 r. Od samego początku istnienia jest spółką rodzinną. Trzonem tej działalności jest cegielnia w Suminie, która powstała w 1911 roku. Gdy okazało się, iż budownictwo jest najbardziej rozwijającą się branżą w Polsce, firma, aby sprostać oczekiwaniom potencjalnych klientów nie poprzestała tylko na produkcji cegły, ale poszerzyła zakres swojej działalności o sprzedaż materiałów budowlanych. Aby powiększyć teren działalności oraz ułatwić kontakt z naszymi klientami otworzyliśmy skład budowlany w Rybniku i Suminie.


Naszym głównym atutem jest umiejętność szybkiego dostosowania się do potrzeb naszych klientów. Nasi pracownicy gwarantują atrakcyjną i ciekawą ofertę handlową, pełną logistykę i profesjonalną obsługę w zakresie doradztwa technicznego i organizacji sprzedaży. Wszystko to w miłej, sympatycznej i przyjaznej atmosferze. To z myślą o naszych klientach budujemy trwałą i stabilną na rynku budowlanym markę, która dziś kojarzy się z najwyższą jakością, przystępnością i dobrą, konkurencyjną dla hipermarketów ceną. Działalność naszej firmy opiera się na bezpośrednim dotarciu zarówno do klientów indywidualnych jak i firm.


Dostarczamy materiały na miejsce budowy. Oferujemy cały szereg materiałów budowlanych i wykończeniowych. Doświadczenie w budownictwie sprawia, że działamy solidnie, terminowo i na wysokim poziomie.


To nie jedyna zmiana. Staramy się aby każdy klient, który odwiedzi nasze punkty sprzedaży mógł znaleźć tam coś dla siebie. Dlatego też w 2001 r został otwarty w Rybniku dział z firanami.
Naszym priorytetem jest Państwa komfort oraz radość z przebywania w pięknym otoczeniu. Dlatego też każde wnętrze traktujemy indywidualnie i z pasją. Posiadamy własną profesjonalną pracownie krawiecką, świadczymy usługi w zakresie modelowania tkanin i artystycznego szycia firan. Polecamy Państwu szeroki asortyment różnego rodzaju firan, zasłon i dodatków dekoracyjnych najlepszych producentów takich jak: EUROFIRANY, HAFT, POLONTEX, GERSTER. Dopełnienie naszej oferty stanowią między innymi pościele, narzuty, ręczniki, koce, obrusy, spagetti oraz poduszki dekoracyjne.
 

Zapraszamy również do naszego salonu EUROFIRANY przy ul. Żorskiej 56 w Rybniku